Sidebar

طرح اصالت و سلامت سازمان غذا و دارو

معرفی کامل طرح اصالت و سلامت سازمان غذا و دارو

مشاهده مطلب

سایر خدمات

مشاوره تخصصی در خصوص تمام امور مربوط به سازمان غذا و دارو

مشاهده مطلب

Sample Images

سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول مشتریان

 

مشاهده مطلب

مراحل تولید و چاپ لیبل اصالت

 این مراحل شامل:

مشاهده مطلب

Sample Images

درباره ما

درباره شرکت سلامت دارو ایرانیان پارس مهر

درباره ما

 

نرم افزار اصالت رایگان

این نرم افزار قابلیت ثبت سفارش،تولید کدهای یونیک،تولید فایل xml و...

مطالعه مطلب

ضرورت وجود متولی واحد

یکی از منابع اساسی و حائز اهمیت در سلامت آحاد جامعه، موضوع سلامت و کیفیت غذا و دارو می باشد. مدیریت تامین، تولید، نگهداری و توزیع کالاهای سلامت محور(مواد و فرآورده های غذایی،آرایشی، بهداشتی، دارویی، مکملهای رژیمی تغذیه ای و ملزومات و تجهیزات پزشکی) باید به نحوی باشدکه دسترسی آسان و مناسب همگان به مواد و فرآورده های غذایی و دارویی ایمن، سالم و با کیفیت را در سطح جامعه فراهم سازد.


 

در کشورهای پیشرفته دنیا، مسئولیت سلامت و کیفیت کالاهای سلامت محور بر عهده سازمانهای غذا و دارو کشور ها نظیر FDA در ایالات متحده امریکا، FDAکشور چین و وزارت غذا و دارو در کشور کره جنوبی بوده و این سازمانها بعنوان تنها متولی و پاسخگو در زمینه سیاستگذاری، نظارت و کنترل کالاهای سلامت محور فعالیت می نمایند.اکنون در ایران، به علت عدم وجود متولی واحد و یک سیستم منسجم و پاسخگو ، وضعیت سلامت، ایمنی و کیفیت غذا و دارو، فرآورده های آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی با چالش های متعدد روبرو گشته است و عدم وجود متولی واحد – پاسخگو واحد گاهی امکان ورود کالاهای سلامت محور ناسالم و بدون کیفیت را در بازار مصرف فراهم نموده است و این موضوع اغلب منجر به ارایه پاسخهای متناقض توسط متولیان متعدد گردیده است ودر صورت عدم رفع این نقیصه امکان دستیابی به بخشهای زیادی از سندها و چشم اندازهای ابلاغی کشور را با مشکل و در برخی موارد دستیابی به اهداف این اسناد را به شدت تضعیف نموده است. عوامل متعدد مختلفی مانع رفع این مشکل و ایجاد متولی پاسخگو واحد به پرسش های جامعه در زمینه مصرف کالاهای سالم و با کیفیت در حوزه سلامت کشور بوده است. وجود قوانین متعدد و موازی در زمینه نظام کیفیت و سلامت غذا و دارو و وجود موازیکاریها و تداخلات کاری بین دستگاههای نظارتی مختلف ناظر بر کالاهای سلامت محور یکی از این مشکلات می باشد. عدم حمایت از تولیدات سالم و با کیفیت مطلوب داخلی و تحمیل هزینه های گزاف به تولیدکنندگان و ایجاد موانع در مسیر رشد و توسعه صنعت کشور به علت اجرای قوانین و مقررات متعدد و موازی یکدیگرو پاسخگویی تولیدکنندگان به متولیان متعدد در امر سیاستگذاری و نظارت بر کالاهای سلامت محور از مشکلات دیگر می باشد. همچنین گسترش ورود و توزیع کالاهای قاچاق در حوزه مواد و فرآورده های غذایی، دارویی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، ملزومات و تجهیزات پزشکی و مکملهای غذایی و رژیمی از جمله مکملهای ورزشی و تغذیه ای به علت عدم وجود یک سیستم کارآمد کنترل و ردیابی منشاء ورود، توزیع و نبود یک سیستم پاسخگو واحد نیز باید مد نظر قرار گیرد.لذا تا رفع موانع مذکور و همچنین ایجاد و تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز برای حفظ سلامت و کیفیت کالاهای سلامت محور امکان استقرار متولی واحد و پاسخگو واحد در کشور فراهم نخواهد گردید. بنابراین از آنجا که سیستم های مدیریت تامین کنترل و نظارت بر کالاهای سلامت محور در بسیاری از کشورهای توسعه یافته نظیر ایالات متحده، کره جنوبی و چین بر عهده یک نهاد مستقل با قوانین مصوب و اختیارات کافی با نام سازمان غذا و دارو (اف، دی ، ای ; FDA)با مسئولیت نظارت وکنترل بر سلامت و کیفیت مواد و فرآورده های غذایی،آرایشی، بهداشتی، دارویی، مکملهای رژیمی و تغذیه ای، تجهیزات و ملزومات پزشکی، فراورده های دامی و زراعی و فراورده های دخانی می باشد، نیاز به ایجاد سیستمی مشابه با تشکیل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت کشور بعنوان متولی واحد و پاسخگوی واحد به عنوان عالی ترین مرجع سلامت غذا و دارو کشور، با شرح وظایف و قوانین مصوب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، به منظور سیاستگذاری و نظارت بر اجرای سیاستها، خط مشی ها و برنامه های مدون در زمینه کنترل و نظارت بر کالاهای سلامت محور کاملا ضروری می باشد.

اخبار

سایر شرکت های مجری

لیست سایر شرکت های مجری طرح اصالت و سلامت سازمان غذا و دارو

شرکت های مجری

مقالات

فهرست دارویی ایران

دانلود کتاف فهرست دارو های ایران

دانلود

ابلاغ های طرح اصالت و سلامت

پروتکل ارتباطی مجریان طرح اصالت

Sample Imageپروتکل ارتباطی مجریان طرح اصالت و سلامت سازمان غذا و دارو با سیستم پشتیبان

دانلود پروتکل

آدرس دفتر:

میدان جمهوری ، نبش خیابان ارومیه ،طبقه فوقانی قنادی کریستال

021 44122967

021 44129570

09120361950

آمار بازدید

0364859
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
تعداد کل
358
504
104650
104650
111763
9251
364859

پیش بینی امروز
360

4.12%
13.51%
33.40%
0.76%
0.05%
48.16%
Online (15 minutes ago):93
93 guests
no members

Your IP:18.212.83.37

ملاقات با ما

1-    1-جهت ثبت سفارش چاپ چه مدارک و اطلاعاتی مورد نیاز است؟ شرکت سلامت دارو ایرانیان پارس مهر جهت رفاه مشتریان و نیز...

پیوند ها

 

سازمان غذا و دارو

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سامانه پشتیبان طرح اصالت و سلامت سازمان غذا و دارو

 

سلامت دارو ایرانیان پارس مهر، انتخاب آنان که به کیفیت می اندیشند

تماس با ما