لیبل اصالت کالا

اصالت کالا را چگونه تشخیص دهیم؟

اصالت کالا این روزها تحت عنوان یک مسئله جهانی شناخته می شود. این روزها کل جهانیان با مسئله ای به عنوان اثبات اصالت کالا مواجه اند. از این رو این مسئله به عنوان یک مبحث جدی در جهان تلقی می شود. این روزها کالاهای بی اصالت هیچ ارزشی ندارند اما به وسیله ترفندهایی تحت عنوان کالای اورجینال و اصل و با همان قیمت بالا فروخته می شوند.

بنابراین تشخیص اصالت کالا از طرق مختلف به مصرف کنندگان در سراسر جهان کمک می کند تا به کالاهایی اصل، اورجینال و با کیفیت دسترسی داشته باشند. در ایران نیز مانند تمامی کشورها راه هایی برای شناسایی اجناس اصل از تقلبی وجود دارد. همان طور که می دانید، بررسی اصالت کالا از نظر ظاهر کاری دشوار و تقریبا غیر ممکن است. بنابراین باید راه های دیگری برای فهمیدن اصالت کالا در نظر گرفت. در این محتوا به بررسی کامل مبحث اصالت کالا، روش انجام و مزیت های آن می پردازیم. پس تا پایان این کار همراهی مان نمایید.

تشخیص اصالت کالا در ایران چگونه انجام می شود؟

از حدود ۱۱ سال پیش در ایران نیز نیاز به بررسی اصالت کالا احساس شد و راه حلی برای رفع این مشکل اندیشیده شد. به همین منظور ابتدا محصولات سلامت محور و پس  از گذشت حدود ۶ سال، تمامی محصولات پر فروش داخلی و خارجی، موظف به دریافت برچسب هایی تحت عنوان برچسب اصالت کالا شدند. این برچسب ها با اطلاعاتی رمز گذاری شده برای هر محصول تولید می شوند و نحوه کار آن به گونه ای است که مردم عادی می توانند آن ها را به راحتی مورد استعلام قرار دهند.

یعنی برای شناسایی اصالت کالا به وسیله این برچسب ها نیاز به مراجعه حضوری به جایی و یا پرداخت هزینه نیست. بلکه شما می توانید به راحتی و بدون پرداخت کمترین هزینه، کالاهای مورد نظر خود را مورد استعلام اصالت قرار دهید.

اصالت کالا را چگونه تشخیص دهیم

امروزه بخش بزرگی از محصولاتی که در داخل کشور تولید می شوند و یا تمامی محصولاتی که از خارج کشور وارد می شوند برای توزیع در بازارهای داخلی، نیاز به دریافت این برچسب ها را دارند. از مهم ترین این محصولات می توان به محصولات سلامت محور، محصولات دیجیتال و برقی، لوازم خانگی، محصولات خوراکی و آشامیدنی و… اشاره کرد. تمامی این محصولات برای پخش در سراسر کشور به دریافت مجوزهای قانونی یا همان برچسب های اصالت و سلامت نیاز دارند. در غیر این صورت فروش آن ها غیر قانونی محسوب شده و با افراد خاطی متداخل در این زمینه، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

نحوه دریافت برچسب اصالت

برچسب های اصالت کالا در انواع مختلفی تولید می شوند. از مهم ترین انواع این برچسب ها می توان به برچسب های اصالت و سلامت، برچسب های نمودار ارزش غذایی محصول، برچسب های بارکد دار، برچسب های شبرنگ، برچسب های سیب سلامت و… اشاره کرد. این برچسب ها با طی شدن مراحلی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند. برای اطلاع از نحوه دریافت برچسب اصالت کالا در ادامه همراه ما باشید.

اصالت کالا را چگونه تشخیص دهیم

برای دریافت این برچسب ها باید ابتدا نام و برند شرکت خود را در سامانه مربوط به سازمان غذا و دارو ثبت کنید. سپس می توانید نسبت به تشکیل پرونده برای محصولات مورد نظر خود اقدام کنید. برای این کار نیاز به مدارکی و تکمیل کردن فرم اکسل مربوط به آن دارید. پس از انجام چنین کارهایی، ناظران و کارشناسان سازمان غذا و دارو به درخواست شما رسیدگی کرده و در صورت تایید مدارک و تشخیص اصالت و سلامت کالا، مجوز دریافت برچسب در اختیار شما قرار داده می شود.

برچسب اصالت کالا در شرکت های معتبری به چاپ می رسد. شما برای خرید برچسب اصالت می توانید به شرکت های معتبر مراجعه کرده و عملیات دریافت و چاپ لیبل را انجام دهید. این شرکت ها هم عملیات ثبت نام و دریافت مجوز را برای شما انجام می دهند و هم برای چاپ لیبل ها و کد سازی قانونی به شما کمک خواهند کرد. با استفاده از خدکات شرکت های چاپ لیبل، می توانید پیشرفت خود در کار را افزایش داده و همچنین هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

روش های استعلام اصالت کالا

برای استعلام اصالت کالا تنها کافی است از برچسب های درج شده روی آن استفاده کنید. البته باید بدانید تنها دیدن برچسب روی یک کالا نشان دهنده قانونی بودن محصول نیست بلکه باید حتما آن را مورد استعلام قرار دهید. یکی از راه های متدوال در این امر، تشخیص اصالت کالا از روی بارکد است.

برای این کار می توانید از اصالت کالا با بارکد خوان های آنلاین و دستگاهی استفاده کنید. برای استفاده از بارکد خوان های آنلاین تنها باید نرم افزارهای مربوط به آن را روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید. البته باید قبل از نصب به قانونی یا غیر قانونی بودن نرم افزار نیز دقت کنید. نرم افزارهای یاد شده حتما باید مورد تایید نهادهای معتبر داخلی و یا خارجی باشند. این نرم افزارها با اسکن بارکد درج شده روی برچسب کالاهای مختلف داخلی و خارجی می توانند اصالت و سلامت یا عدم اصالت این محصولات را تشخیص دهند.

اصالت کالا را چگونه تشخیص دهیم

همچنین شما با استفاده از روش های پیامکی و تلفنی، بدون دسترسی به اینترنت می توانید استعلام اصالت کالا را انجام دهید. برای این کار باید کد های درج شده روی برچسب های اصالت را به سر شماره های مورد نظر ارسال کنید یا از طریق تلفن آن ها را به اپراتور اعلام کنید. سپس نتیجه سلامت و اصالت کالا به شما اعلام خواهد شد.

مراجعه به سامانه ttac نیز یکی از راه های مختلف در بررسی اصالت و سلامت کالا به شمار می رود. با مراجعه به این سامانه نیز می توانید از اصالت و سلامت کالا به صورت کاملا قانونی مطمئن شوید. در صورتی که پس از انجام تمامی این راه ها متوجه عدم اصالت محصول شدید، باید این مسئلهه را به گوش نهادهای نظارتی برسانید. در این صورت نهادهای نظارتی به سرعت وارد عمل شده و از پخش گسترده کالا در کشور جلوگیری به عمل می آورند. همچنین برخوردهای لازم با افراد خاطی صورت خواهد گرفت  و تمامی افرادی که در زمینه پخش این کالاها نقش داشتند، مجازات خواهند شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.