لیبل خام به برچسبی اطلاق می‌شود که هنوز اطلاعات نهایی روی آن چاپ نشده است. این برچسب‌ها معمولاً در صنایع مختلف برای علامت‌گذاری و شناسایی محصولات استفاده می‌شوند. برچسب خام می‌تواند شامل اطلاعاتی مانند نام محصول، بارکد، تاریخ تولید و انقضا، قیمت و سایر جزئیات مورد نیاز باشد. یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده برچسب خام, برچسب اصالت کالا میباشد که در راهنمای کامل خرید لیبل خام به آن میپردازیم.

انواع برچسب خام

انواع لیبل‌ها به تناسب نوع کاربرد و نیازهای مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. در زیر به برخی از انواع رایج لیبل‌ها اشاره می‌کنم:

  1. لیبل چاپی: این نوع لیبل‌ها با استفاده از چاپگرهای حرارتی یا چاپگرهای جوهرافشان تولید می‌شوند. طرح و اطلاعات مورد نیاز روی لیبل به صورت چاپ شده قرار می‌گیرند.
  2. لیبل خودچسب: این نوع لیبل‌ها دارای لایه چسبنده هستند که به سطح محصول چسبیده و ثابت می‌مانند. این لیبل‌ها معمولاً در بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شوند و می‌توانند با توجه به نوع چسب و مواد استفاده شده، مقاوم در برابر رطوبت، حرارت و سایر عوامل باشند.
  3. لیبل حرارتی: این نوع لیبل‌ها برای چاپ اطلاعات با استفاده از حرارت استفاده می‌شوند. طرح و اطلاعات روی لیبل با استفاده از چاپگرهای حرارتی بر روی سطح لیبل ایجاد می‌شوند.
  4. لیبل RFID: این نوع لیبل‌ها دارای تکنولوژی RFID (شناسایی با فرکانس رادیویی) هستند. این لیبل‌ها قادر به ارسال و دریافت اطلاعات بی‌سیم هستند و معمولاً در صنایعی مانند لجستیک، انبارداری و کنترل موجودی استفاده می‌شوند.
  5. لیبل امنیتی: این نوع لیبل‌ها برای جلوگیری از تقلب و تغییر غیرمجاز بر روی محصولات استفاده می‌شوند. آنها معمولاً دارای ویژگی‌هایی مانند سریال‌نمبرها، نشانگرهای خاص یا تکنولوژی‌های ضدتقلب هستند.
  6. لیبل تبلیغاتی: این نوع لیبل‌ها برای تبلیغات و ترویج محصولات استفاده می‌شوند. طرح‌ها و اطلاعات تبلیغاتی روی این لیبل‌ها قرار می‌گیرند تا توجه مشتریان را به محصول جلب کنند.

این فقط چند نوع از لیبل‌های موجود هستند و در صنایع مختلف ممکن است انواع دیگری نیز وجود داشته باشد.

لزوم و اهمیت لیبل و برچسب

معمولاً روی اجناس و کالاهای مختلف لیبل های مخصوصی زده می شود. وجود لیبل سبب می شود که کالا جذابیت بیشتر داشته باشد و بسیار با کیفیت تر باشد. در واقع لیبل سبب می شود که میزان فروش نیز بیشتر شود و رقابت در سطح گسترده تری شکل بگیرند. امروزه دیده می شود که بسیاری از تولیدکنندگان کالا از لیبل مرغوب استفاده می کنند و طرح های مخصوصی را برای آن سفارش می دهند. هرچه طراحی لیبل ها با کیفیت بیشتر و جذاب تر باشد در نهایت به جذب  مشتریان کمک بیشتری می کند. برای اینکه طراحی با کیفیت بالا صورت بگیرد نیاز است که کیفیت برچسب خام نیز تضمین شده باشد. لیبل خام در مدل های مختلف تهیه شده و پس از چاپ، از آنها برای روی محصولات استفاده می شود.

خرید لیبل خام

خرید لیبل خام

لیبل خام چیست؟

لیبل خام همانطور که از نامش مشخص است بدون چاپ به فروش می رسد. در واقع این لیبل ها بدون هیچ نوع اطلاعاتی اعم از تاریخ تولید و انقضا، و قیمت و همینطور نماد برند عرضه می شوند و مشتریان می توانند از آنها استفاده نمایند. سایزبندی برچسب های خام متنوع است و کاربردهای مختلفی دارد. در واقع دست مشتری برای استفاده از این لیبل ها باز است. معمولاً کارخانجات و یا مراکز تولیدی بیشترین تقاضا برای لیبل را دارند. یکی از مهمترین دلایل انتخاب لیبل های خام این است که می توان از این محصول به میزان انبوه خریداری کرد و همینطور شرایط تغییر در بخش های مختلف آن وجود دارد.

برای چاپ روی لیبل نیاز به یک سری دستگاه های چاپگر لیبل است. همینطور نیاز است که از ریبون حرارتی استفاده شود. از این لیبل ها می تواند روی شیشه، جعبه، پلاستیک و یا بسته بندی های دیگر استفاده کرد و محدودیتی در استفاده از آنها وجود نخواهد داشت.

سفارش لیبل

سفارش لیبل

انواع برچسب خام

به طور کلی لیبل در دسته های متنوعی عرضه می شود. اما با نگاه دقیق تر می توان گفت که این لیبل ها به دو شکل برچسب خام زونکن و لیبل های رولی به فروش می رسند. دسته بندی این محصول بر اساس جنس نیز صورت می گیرد. مثلاً برچسب خام کاغذی متفاوت از لیبل های شیشه ای است. حتی روند تولید و مواد اولیه لیبل متال نیز متفاوت خواهد بود. این موضوع سبب تنوع در قیمت لیبل خام می شود.

انواع لیبل

انواع لیبل

روند تولید لیبل خام به چه صورت است؟

دستگاه لیبل پرینتر و ریبون حرارتی دو ابزار مهم برای چاپ بر روی رول برچسب خواهد بود. لیبل های خام به شکل رول و همینطور شیت یا برگ تولید می شوند. در واقع بر اساس نوع سفارش مشتری می توان نوع رول در حجم بالا و یا نوع شیت را سفارش داد. از یاد نبرید که برای تولید این برچسب ها نیاز است که دستگاه های مخصوصی مورد استفاده قرار بگیرد. تولید لیبل بر اساس سایز و جنس رویه نیز دسته بندی می شود و مشخص است که تولید لیبل در سایز های بزرگ رونده پیچیده تری است.

پیش نیاز اولیه برای تولید لیبل رول های بزرگ است. نام دیگر این رول ها مشهور به رول جمبو است. در واقع رول هایی که عرض آنها ۱۰۲۰ میلی متر بوده و طول آنها نیز ۱۰۰۰ متر در نظر گرفته شده است. البته این رول ها بر اساس سطح نیاز تولیدی می توانند شامل عرض های کمتر شوند. یعنی شرایط برش پذیری بالایی دارند. دقت کنید که این رول ها شامل یک سری جنس های مخصوص هستند. مثلاً از جنس کاغذی برای این رول ها بسیار استفاده می شود. آمارها نشان می دهد بیشترین سطح تولید این رول ها از جنس کاغذی است.

خرید لیبل

خرید لیبل

لیبل های حرارتی

به طور کلی لیبل های خام به از نظر چاپ و کیفیت به دو دسته تقسیم می شود. یک نوع از لیبل خام که به صورت حرارتی شناخته می شود در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و اجرای بسیار خوبی برای آن دیده می شود. قیمت لیبل های حرارتی به نسبت لیبل های معمولی گرانتر است. اما برای چاپ روی آنها دیگر نیازی به ریبون نخواهید داشت. در واقع این محصول از هزینه های اضافی تا حد زیادی جلوگیری می کند. یک موضوع مهم دیگر این است که دستگاه های پرینتر که مسئول چاپ این لیبل ها هستند نسبت به سایر لیبل ها کیفیت بالاتری دارند و به طور کلی نیاز به تعمیر آنها کمتر خواهد بود.

یک سری دستگاه های پرینتر وجود دارد که برای چاپ لیبل ها بهترین گزینه محسوب می شود. در واقع چون از ریبون استفاده نمی شود قیمت آن ارزانتر است. زمانی که از یک لیبل با کیفیت استفاده می کنید در نهایت ریسک خرابی آن به حداقل می رسد.

این لیبل ها معمولاً مقاومت بالایی در برابر رطوبت و ساییدگی ها دارند و این موضوع یکی از شرایط مهم استفاده از لیبل های حرارتی محسوب می شوند.

سایر جنس های لیبل خام

جنس های دیگری که برای این رول ها در نظر گرفته می شود شامل جنس های صدفی و حرارتی و متالایزر است. این رول ها شامل کاغذهای پشت چسب دار بوده و به نوبه خود یکی از بهترین محصولات در بازار محسوب می شوند. در روند تولید لیبل خام، یک سری مواد اولیه از خارج از کشور تهیه می شوند. مثلاً زیره سیلیکونی و یا رویه در همه جنس ها مربوط به تولید لیبل های خام است. از سوی دیگر استفاده از دستگاه های موجود سبب می شود که مراحل تولید لیبل به درستی طی شود. برخی از لیبل ها دارای زیره های سیلیکونی هستند.

تولید لیبل ها معمولاً به صورت ماهانه و بر اساس نیاز تولیدی ها صورت می گیرد. در واقع میزان تولید بر اساس سایز و جنس متفاوت در نظر گرفته می شود. البته همه رول ها پروسه آمارگیری را به دقت پشت سر می گذارند و در صورتی که همخوانی دقیق سفارش با کالاهای دریافتی وجود داشته باشد می توان گفت که جنس و سایز آنها سبب می شود که دقت در آمار و بسته بندی بیشتر شود. همینطور مراحل چیدمان نیز به درستی صورت می گیرد.

در واقع با خرید لیبل خام، نوع چاپ کاملاً سلیقه ای خواهد بود و هیچ مشکلی در این راستا وجود نخواهد داشت. از یاد نبرید که لیبل های خام معمولاً بیش از ۵۰ سایز دارند. همینطور جنس رویه این لیبل ها نیز از نوع کاغذی، صدفی و حرارتی خواهد بود. روند تولید هر یک نیز متفاوت است. هرچه روند تولید طولانی تر باشد و یا از متریال های بیشتری استفاده شود در نهایت قیمت تمام شده برای محصول نیز بیشتر خواهد بود. این موارد سبب می شود که کارخانجات و تولیدی های بزرگ در خرید لیبل شرایط بهتری داشته باشند.

خرید برچسب خام

خرید برچسب خام

کاربردهای لیبل خام

در بسیاری از مراکز تولیدی، کارخانجات و همینطور شرکت ها می توان از لیبل برای برچسب زنی استفاده کرد. از سوی دیگر از لیبل های خام به عنوان لیبل نام، لیبل های بارکد و یا لیبل قیمت نیز استفاده می شود. معمولاً برای اجرای لیبل بارکد، خرید عمده لیبل خام می تواند از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه باشد و به طور کلی یک انتخاب عالی محسوب شود. این محصول برای چاپ دیجیتال شیشه ای گزینه خوبی است و دوام بالایی دارد.

لیبل قیمت

یکی از مهمترین بخش های چاپ روی لیبل مربوط به قسمت قیمت گذاری است. در واقع تولیدکنندگان می بایست این موضوع را دقیقاً رعایت نمایند. قیمت گذاری و درج آن روی لیبل می بایست واضح و خوانا باشد. بنابراین جنس لیبلی که انتخاب می کنید بسیار مهم است. درج قیمت روی لیبل های کاغذی به خوبی صورت می گیرد. اگر وارد یک فروشگاه شوید و محصولات بی شماری بدون قیمت ببینید قطعاً هرگز به فروشگاه مورد نظر باز نخواهید گشت. بنابراین قیمت گذاری می بایست در سایز درست و موقعیت دقیق روی لیبل چاپ شود. خوانا بودن قیمت و همینطور سایر موارد نیز اهمیت زیادی دارد.

خرید لیبل

خرید لیبل

برچسب هشدار محصول

برخی از افراد این تصور را دارند که لیبل گذاری روی محصولات تنها جنبه تبلیغاتی دارد. در واقع این طور نیست. برای مصرف کردن برخی از مواد غذایی یک سری هشدارها در نظر گرفته می شود که بهترین روش اعلام هشدار استفاده از لیبل بر روی محصول است. مثلاً مصرف نوعی ماده غذایی برای بانوان باردار منع شده است. همینطور برخی از کودکان در سنین پایین نباید محصول مورد نظر را استفاده کنند.

خرید لیبل خام بهترین گزینه برای چاپ هشدارهای ضروری برای محصولات است. البته که نوع نوشتار هشدار بر روی لیبل باید بسیار خوانا باشد. نوع رنگ پس زمینه، فونت انتخاب شده و سایز آن نیز مهم است. معمولاً از لیبل های پی وی سی برای این کار استفاده می شود تا سطح ماندگاری بالایی فراهم شود. در هر صورت آنچه که برای اجرای لیبل های هشدار الزامی است رنگی بودن بخش های مختلف آن است. اگر این لیبل ها رنگی نباشند با مشکل روبرو می شوند و در نهایت نمی توان انتظار داشت که شرایط خوبی برایشان ایجاد شود.

خرید لیبل برای ثبت تاریخ تولید و انقضا

هر محصولی با هر برند در کل دنیا نیاز به تاریخ تولید و انقضا دارد. آمارها نشان می دهد که بیشترین سطح سفارش لیبل ها به منظور اجرای تاریخ تولید و انقضا است و چه خوب است که نوع فارسی و لاتین آن بر روی لیبل ها اجرا شود. معمولاً چون سطح سفارش برای این لیبل ها بیشتر است می توان نوع کاغذی را انتخاب کرد. لیبل های کاغذی معمولاً از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند و یک انتخاب عالی محسوب می شوند.

برچسب دستورالعمل و راهنمای استفاده

معمولاً لیبل برای محصولات بهداشتی و دارویی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات شامل یک سری دستورالعمل های خاص هستند که می بایست به درستی به مخاطب اعلام شوند. اگر دقت کرده باشید در راستای خرید بسیاری از محصولات دارویی، یک برچسب روی آنها زده شده که نشان دهنده طرز استفاده از دارو است بنابراین این موضوع بسیار مهم بوده و می بایست به طور دقیق بررسی شود.

موضوع دیگر که در اجرای برچسب های روی محصولات دارویی در نظر گرفته می شود سن استفاده از محصول است. یعنی می بایست به طور دقیق مشخص شود که چه رده سنی می توانند از این محصول استفاده کنند و یا چه افرادی منع مصرف هستند. همه این موارد به راحتی بر روی لیبل خام محصولات بهداشتی و دارویی چاپ می شود. در هر صورت قوانین مصرف محصولات نیز می تواند روی لیبل ها نوشته شود. بر روی برخی از محصولات می بایست عوارض آن به طور دقیق نوشته شود و یا هشدار های محیط زیستی اعلام شود. در این صورت یک برچسب ساده می تواند مشکلات را برطرف سازد.

خرید لیبل خام

برای خرید برچسب خام، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

  1. جستجوی آنلاین: بهترین راه برای پیدا کردن فروشگاههایی که برچسب خام عرضه می‌کنند، استفاده از موتورهای جستجوی آنلاین مانند گوگل است. با وارد کردن عباراتی مانند “خرید برچسب خام” یا “فروشگاه برچسب خام”، لیستی از فروشگاه‌ها و تامین‌کنندگان ممکن را دریافت خواهید کرد. می‌توانید سایت‌های تجارت الکترونیکی معروف مانند آمازون، ای‌بِی و برچسب‌فروشی رایز بررسی کنید.
  2. مراجعه به فروشگاه‌های محلی: در صورتی که می‌خواهید برچسب خام را به صورت حضوری خریداری کنید، می‌توانید به فروشگاه‌های محلی، نمایندگی‌های چاپ و بسته‌بندی یا فروشگاه‌های لوازم دفتری مراجعه کنید. در اینجا می‌توانید انواع برچسب‌هایام را ببینید و با کیفیت و قیمت آن‌ها آشنا شوید.
  3. تماس با تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان: اگر به دنبال سفارش برچسب خام به صورت عمده هستید، می‌توانید با تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مستقیم تماس بگیرید. این روش ممکن است به شما امکان مذاکره قیمت و دریافت تخفیف بیشتر را بدهد. براییدا کردن تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان، میتوانیدز منابع آنلاین مانند دایرکتوری تولیدکنندگان و تامینکنندگان صنعتی استفاده کنید.
  4. مشاوره از افرادی که در صنعت مرتبط فعالیت می‌کنند: اگر با افرادی آشنا هستیده در صنعت چاپ، بسته‌بندی یا تولید محصولات مشابه فعالیت می‌کنند، میتوانید از آنها مشورت گرفته یا با کارشناسان سلامت دارو تماس بگیرید.

فروش انواع برچسب و لیبل خام با بهترین کیفیت، بالاترین تنوع، ارزانترین قیمت و سریع ترین زمان تحویل، برای مشاوره رایگان خرید لیبل با کارشناسان سلامت دارو برای انتخاب و خرید برچسب مناسب کافیست با ما تماس بگیرید.

مشتریان ظاهر کالا را در خرید لیبل فاکتور مهمی در نظر می گیرند. لیبل خام یکی از المان های مهمی است که مربوط به ظاهر و رنگ و لعاب محصول است. در واقع اگر محصولی کیفیت بالا داشته باشد اما از نظر ظاهر چنگی به دل نزند، تقاضا برای آن محصول بسیار کم است.

خرید برچسب خام

خرید برچسب خام

راهنمای خرید لیبل خام

برای خرید لیبل خام در ابتدا باید به جنس آن توجه نمایید. در واقع باید بررسی کنید که چند نوع چاپ روی جنس مورد نظر امکانپذیر است. قابلیت چاپ همه کاره سبب می شود که این لیبل ها به درستی اجرا شوند. چرخش سریع برای چاپ دیجیتال یک فاکتور مهم دیگر است که می بایست بسیاری از تولیدی ها پیش از سفارش لیبل به آن دقت داشته باشند. دقت کنید که می بایست مشخص شود که لیبل مورد نظر تا چه سطح گرافیک را پوشش می دهد. این موضوع بسیار حائز اهمیت است. اگر سطح پوشش گرافیکی آن کمتر باشد در نهایت مساله ساز است.

پشتیبانی از لیبل یکی دیگر از مواردی است که برای چاپ دیجیتال در نظر گرفته می شود. دقت کنید که چاپ های خاص می بایست بر روی متریال های مخصوص صورت بگیرند و این موضوع بسیار مهم است.

در مقالات این بخش به  دستگاه لیبل پرینتر، تولید لیبل خام، سفارش لیبل خام، لیبل های حرارت مستقیم، کیفیت لیبل خام، قیمت لیبل خام برای تهیه برچسب اصالت و لیبل اسکرچ خواهیم پرداخت.

فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت خرید برچسب خام

لیبل خام در سایر ها و مدل های متنوعی عرضه و تولید می شوند. در واقع قیمت این محصول بر اساس اندازه و نوع جنس آن در نظر گرفته می شود. گاهی از متریال های خاصی برای ساخت لیبل استفاده می شود که در نهایت سبب ارزانتر شدن قیمت نهایی می شود. معمولاً لیبل کاغذی تعرفه پایین تری به نسبت سایر لیبل ها دارند. در واقع مواد مصرفی اولیه در این لیبل ها ارزان تر هستند و این موضوع سبب می شود تا قیمت نهایی لیبل ها ارزانتر باشند.

اگر به مواد اولیه به کار رفته در لیبل خام متال دقت کنید متوجه میشوید که علت گران بودن این سبک از لیبل ها چیست. این لیبل ها قیمت نسبتاً گران تری دارند و به طور کلی برای اجناس بسیار لوکس مناسب هستند. لیبل های پشت چسب دار نیز قیمت متفاوتی دارند و استفاده از آنها بسیار آسان است. لیبل های خام هم به شکل رولی و هم به صورت برگ یا شیت تولید می شوند. برای اینکه چاپ روی لیبل صورت بگیرد نیاز به دستگاه مخصوصی است. در واقع رول برچسب و ریبون در داخل دستگاه لیبل پرینتر قرار می گیرد و همینطور از نرم افزارهای مرتبط طرح برای طراحی آنها استفاده می شود. البته نیاز به لپ تاپ و کامپیوتر برای چاپ طرح مورد نظر است. رنگ های به کار رفته روی لیبل ها نیز می بایست توسط کامپیوتر اعلام شود و شرایط ترکیب رنگ نیز وجود دارد.

برچسب خام

برچسب خام

نکات مهم در چاپ و خرید لیبل

لیبل خام بدون چاپ در اختیار کارخانجات و به طور کلی مشتریان قرار می گیرد. بنابراین بسیار مهم است که یک سری اصول چاپ در مورد این لیبل ها مورد بررسی قرار بگیرد تا مورد تایید مشتریان واقع شود. دقت کنید که بارها پیش آمده که محصولی را خریداری می کنید و وقتی به سراغ برچسب روی محصول میروید اطلاعاتی که در مورد جزئیات محصول اعم از تاریخ انقضا و تولید و یا قیمت و … وجود دارد به شکل نادرست درج شده است و این موضوع شما را آزرده می کند.

نوع چاپی که برای لیبل در نظر گرفته می شود و همینطور محل چاپ بسیار مهم است. ۵ فاکتور مهم در چاپ لیبل ها مورد ارزیابی قرار می گیرد که باید به هر یک دقت کنید. در واقع اگر این فاکتورها رعایت شود در نهایت محصول با کیفیت خوبی عرضه می شود و از نظر قیمت برای خرید لیبل بسیار عالی است.

سوالات رایج درباره خرید لیبل و برچسب خام

لیبل های حرارت مستقیم بهتر هستند یا لیبل های tt؟

منظور از لیبل های tt همان لیبل هایی است که نیاز به ریبون دارند. در صورتی که نمی دانید کدام مورد برای شما بهتر است می بایست به کیفیت و دوام و قیمت هر یک بپردازید.

خصوصیات لیبل های tt چیست؟

لیبل هایی که نیاز به ریبون دارند معمولاً کیفیت چاپ بسیار مناسب تری دارند. نوشته ها روی این لیبل ها تا مدت زمان زیادی باقی می مانند. شرایط اجرای رنگ روی این لیبل ها نیز بیشتر است. اما تنظیمات آن کار دشواری است.

خصوصیات لیبل های حرارت مستقیم چیست؟

لیبل های حرارت مستقیم یا dt چاپ آسانتری دارند. اما دقت کنید که معمولاً چاپ روی این لیبل ها به رنگ سیاه و سفید است و شاید از نظر برندسازی و تبلیغات با مشکل روبرو شود.