ریبون از جمله مواد مصرفی پرینتر و لیبل پرینترها بوده که باتوجه به نوع کاربری و جنس لیبل،نوع آن انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد. ریبون ها در سایز های استاندارد در بازار عرضه می گردند.آنها در عرض های ۴۰،۶۰،۸۰،۱۱۰،۱۶۰ و از نطر طول در متراژ های ۷۵،۱۱۰،۳۰۰،۴۵۰ متر تولید شده و در بازار جهانی عرضه می گردد.

انواع ریبون

در صورت عدم استفاده از ریبون متناسب با لیبل،علاوه بر اینکه چاپ ایده آل به دست نمی آید،ممکن است هد دستگاه نیز آسیب ببیند. در صورت درخواست مشتری شرکت سلامت دارو ایرانیان این توانایی را نیز دارد که با توجه به کاربری و نیاز مشتری عرض ریبون ها را در اندازه های ۲۸ ،۳۰ و ۴۰ سانتی متر برش نماید و در اسرع وقت در اختیار مشتریان قرار دهد. برش به اندازه مورد نیاز مشتری باعث صرفه جویی در مصرف این محصول می گردد.

وکس (Wax)

این نوع برای برچسب های خارجی نظیر برچسب اصالت با ماندگاری متوسط که نسبت به سایش و رطوبت حساس می باشند، کاربرد دارد.
وکس نسبت به ۲ نوع دیگر کیفیت پایین تری دارد و معمولا با دست کشیدن پاک می شود، در زمان چاپ هم نیاز نیست که دارگنس یا حرارت دستگاه زیاد بالا باشد. استفاده مداوم از وکس استهلاک هد دستگاه را به صورت چشمگیری بالا می برد.

مزایا و معایب وکس

از ویژگی های ریبون وکس می توان به قیمت پایین و شفافیت بالا در چاپ اشاره کرد، همچنین به خاطر قیمت مناسب آن، در صنایع بسته‌بندی کاربرد بسیار بالایی دارد.

ریبون وکس

ریبون وکس

از معایب ریبون وکس نیز می توان به آسیب پذیر بودن عبارت چاپ شده روی لیبل در برابر گرما و رطوبت و مخدوش شدن آن اشاره نمود. به همین دلیل از لیبل کاغذی و وکس در محیط های خشک استفاده می شود.

سرعت پرینت گرفتن با ریبون wax بالا می باشد و علت آن پایین بودن دمای ذوب وکس (موم ) می باشد .

این نوع بیشترین استفاده را روی برچسب های کاغذی و لیبل حرارتی دارد و در سایزهای زیرعرضه و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۶۰mmx300M, 80mmx300M, 110mmx300M, 160mmx300M, 80mmx75M, 110mmx75M , 160mmx75M

وکس رزین (Wax/Resin Ribbon)

مناسب برای برچسب های کاغذی و متالایز با ماندگاری و مقاومت رو به بالا در برابر سایش و رطوبت!

Wax Resin نسبت به Wax کیفیت بالاتری دارد و نه تنها با دست کشیدن پاک نمی گردد، بلکه با ناخن هم بسیار به سختی پاک می شود.کیفیت ریبون Wax Resin را می توان با کشید ناخن تشخص داد ، به این ترتیب که اگر ریبون به راحتی با ناخن پاک شود مشخص می گردد که مقدار وکس آن بیشتر از رزین آن می باشد، -مانند لایه پوششی به کار رفته روی لیبل اسکرچ – ولی اگر پس چاپ نوشته ها به سختی با ناخن پاک شوند مشخص می گردد که میزان رزین ریبون از مقدار وکس به کار رفته بیشتر بوده و Wax Resin خریداری شده مرغوب می باشد.

مزایا و معایب وکس رزین

وکس رزین نسبت به وکس قیمت بالاتری دارد. ریبون وکس رزین برای برچسب های کاغذی، پی وی سی، متال و در کل لیبل هایی که از جنس پلی پروپیلن هستند مناسب می باشد. مصرف کننده گان چنانچه مجموعه ای از لیبل کاغذی استفاده نمایند و نیاز داشته باشند تا بدون تغییر دادن برچسب خود ماندگاری چاپ بالاتری داشته باشد، مناسب ترین گزینه وکس رزین می باشد.

وکس رزین

وکس رزین

باید در نظر داشت هرچه درصد رزین در ریبون بیشتر باشد می بایست حرارت هد دستگاه لیبل پرینتر بالاتر باشد و این مورد برای وکس رزین نیز صادق است. به طور کلی می توان اینگونه عنوان کرد که وکس رزین ، جنسی فی ما بین وکس و رزین است و بنابراین پاسخگوی نیاز مجموعه هایی است که ماندگاری چاپ نیاز دارند ولی نه در حد بسیار بالا.

این محصول در سایزهای زیر عرضه و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۶۰mmx300M, 80mmx300M, 110mmx300M, 160mmx300M, 80mmx75M, 110mmx75M , 160mmx75M

رزین (Resin Ribbon)

نوع سوم Resin می باشد. رزین مخصوص چاپ بر روی لیبل های PVC، متال و شبرنگ می‌باشد که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و بالاترین درصد رزین را دارند.

شایان‌ذکر است که این نوع ریبون به روی لیبل های کاغذی چاپ گرفته نمی‌شود. مقاومت چاپ آن نسبت به رزین بسیار بالاتر بوده و در مقابل سایش، شستشو و بسیاری از حلال‌ها از مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

ویژگی های رزین

از این ریبون زمانی استفاده می شود که نیاز باشد چاپ به روی لیبل برای مدت زمان‌های بسیار طولانی در برابر حلال‌های بسیار قوی و مواد شیمیایی و شرایط سخت از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار باشد.چاپ با این نوع نیازمند حرارت بالای هد می باشد. استفاده مداوم از رزین استهلاک هد دستگاه را به صورت چشمگیری بالا می برد.

Resin Ribbon

Resin Ribbon

از ویژگی های این نوع ریبون میزان شفافیت و مقاومت بسیار بالا در چاپ بوده و مقاومت بسیار مناسب در برابر شرایط محیطی و حلال ها و مواد شیمیایی را از خود نشان می دهند. عمده مصرف این ریبون ها در صنایع لوازم خانگی- صنایع خودرویی و … می باشد.این محصول در سایزهای زیرعرضه و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۶۰mmx300M, 80mmx300M, 110mmx300M, 160mmx300M, 80mmx75M, 110mmx75M , 160mmx75M

سوپر رزین (Super Resin Ribbon)

سوپر رزین تمامی خاصیت های ریبون رزین را با مقاومت و کیفیت بسیار بالاتر دارا می باشد. سوپر رزین جهت چاپ روی برچسب های پلاستیکی ، متال ، شبرنگ و آلومینیومی، اموال ، پی وی سی، خرد شونده و…. که نیاز است برای مدت زمان های بسیار طولانی و در شرایط محیطی مختلف و در برابر حلال های بسیار قوی و مواد شیمیایی مقاومت داشته باشد، استفاده می گردد.

ریبون سوپر رزین

ریبون سوپر رزین

لازم به ذکر است این ریبون روی برچسب های کاغذی به هیچ وجه چاپ نمیگیرد. مقاومت چاپ این نوع ریبون نسبت به رزین خیلی بیشتر است و در مقابل سایش ، شستشو و بسیاری از حلال ها مقاومت بسیار خوبی را دارد .

ریبون رنگی رزین – وکس(Color Resin Ribbon- Color WAX Ribbon- RIBBON STAR)

توسط ریبون های رزین رنگی سفید و قرمز می توان روی برچسب های شبرنگ ( برچسب اموال ) که با رنگهای قرمز و سفید ارائه میشود، چاپ نمو .این ریبون ها در مقابل سایش مقاومت بسیار خوبی دارد

ریبون رنگی رزین

ریبون رنگی رزین

توسط ریبون های وکس رنگی می توان روی برچسب های کاغذی و صدفی که با رنگهای قرمز ، آبی ، سبز ارائه میشود چاپ نمود .این ریبون ها در مقابل سایش مقاومت نسبتا خوبی دارد تست های انجام شده با این ریبون نشان میدهد چاپ بسیار مناسبی روی برچسب های صدفی ( PVC ) دارد .با این محصول میتوان با سرعت بالا بدون نیاز به حرارت بالا برای هد چاپگر ها چاپ گرفت .

واش رزین(WASH RESIN)

این نوع ریبون مخصوص چاپ روی پارچه های تایوک است.این پارچه ها معمولا در صنعت پوشاک استفاده میشود.

مقاومت بسیار عالی آن باعث میشود در مقابل انواع آنزیم های شوینده پاک نشود .این محصول هم اکنون در سایزهای ۶۰ x 300 و ۴۰ x 300 عرضه می گردد.

راهنمای خرید ریبون

راهنمای خرید ریبون

تاریخزن حرارتی

این محصول مخصوص دستگاه تاریخ زن میباشد.مقاومت بسیار عالی آن باعث میشود در مقابل سایش و … پاک نشود .این محصول بسته به نیاز مشتری در ابعاد ۱۲۰ x 30 و ۱۲۰ x 35 و ۱۲۰ x 40 عرضه می گردد.

جوهر جامد تاریخزن حرارتی(غلطک جوهر)

جوهر تاریخزن حرارتی ( جوهر غلطکی یا تاریخ زن غلطکی) این جوهر ها مخصوص دستگاه تاریخ زن می باشند.مقاومت بسیار عالی آن باعث می شود در مقابل سایش و … پاک نشود و در رنگ های مشکی و سفید قابل ارائه می باشد . این جوهر درسایز۳۶ x 32 و در دو نوع تاریخ زن حرارت پایین و تاریخ زن حرارت بالا عرضه می گردد.

راهنمای خرید ریبون

راهنمای خرید ریبون

منظور از اصطلاح های inside و outside

در حالت کل ریبون ها ورقه هایی پلاستیکی هستند که لایه ای نازک از جوهر بر روی آن ها کشیده می گردد، با توجه به این که محصول مورد نظر از چه جهاتی پیچیده گردیده است لایه پوششی آن به صورت داخلی inside facing و صورت خارجی outside facin جای گذاری می گردد.

لازم به ذکر است که قبل از به کارگیری ریبون ها در دستگاه لیبل پرینتر می بایست اطمینان حاصل نمود که کدام نوع در لیبل پرینتر مورد نظر استفاده می گردد. برای مثال در لیبل پرینتر زبرا تنها با پوشش outside مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر قصد دارید بر روی انواع برچسب های خود چاپ نمایید می باست از جوهری مخصوص استفاده نمایید. لازم به ذکر است که برای هر نوع لیبل، ریبون به خصوصی موجود است تا بهترین کیفیت چاپ و ماندگاری و طول عمری بسیار را را در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

ریبون‌ها از کیفیت چاپ بالایی برخوردار می باشند و بیشتر به جهت چاپ بر روی انواع لیبل‌های متال Metal ، پی وی سی PVC ، تایوک و … در رنگ‌های مختلف و متنوع استفاده می گردد. آن ها از نظر ظاهری نیز تفاوتی با یکدیگر ندارند ولی با توجه به مواد تشکیل دهنده خود، کاربردهای متفاوتی را با یکدیگر دارا می باشند.

این محصولات دارای اندازه‌های مختلفی هستند که شامل ۴۰ mm_ ۶۰ mm_ ۸۰ mm_ ۱۰۲ mm_ ۱۰۶ mm_ ۱۱۰ mm همچنین ۱۶۰mm هستند.

فروش انواع ریبون

قابل توجه تمام تمامی دفاتر پستی ، دفاتر پیشخوان دولت و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی که از دستگاه چاپگر TLP 2844 جهت چاپ برچسب بارکد مرسوله های پستی، برچسب با سایز ۵۵×۵۰ میلیمتر کاغذی بصورت رول های ۱۰۰۰ عددی با نوار مرکزی به قطر ۴ سانتی متر و ریبون ۷۵×۶۰ وکس با نوار مرکزی ۰.۵ اینچ نیاز دارند…

شرکت سلامت دارو ایرانیان همه انواع مختلف این محصول را با کیفت بالا و قیمت بسیار مناسب در اختیار مصرف کنندگان می دهد.

 


مقالات مرتبط با ریبون

انواع ریبون + ۵ نکته مهم در خرید ریبون اصل

با دانستن این نکات قبل از خرید ریبون؛ ریبان اصل را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت تهیه کنید …

ریبون لمینت هولوگرام و کاربردهای آن

ریبون لمینت و رول لمینت برای محافظت از کارت یا سایر اسناد به کار می رود. لمینت دارای انواع مختلفی از جمله ساده، طرحدار یا هولوگرام دار است.

ریبون رنگی و انواع آن

کامل ترین راهنمای خرید انواع ریبون رنگی + نکات خرید ریبون های زبرا سفید و مشکی، ریبون طلایی و نقره ای، ریبون حرارتی و ریبون اسکرچ

ریبون چاپ کارت + راهنمای استفاده در دستگاه صدور کارت

در این نوشته کاربردهای کارت های PVC، نحوه چاپ، دستگاه چاپ و جوهر مخصوص آنها که ریبون چاپ کارت نام دارد را بررسی خواهیم کرد.

ریبون خودپرداز | نکات خرید ریبون دستگاه پوز و کارتخوان

ریبون خودپرداز، دستگاه های پوز و کارتخوان ها یکی از ملزومات مورد نیاز این چاپگرها هستند که قبل از خرید باید این نکات را درباره آنها بدانید!

ریبون تاریخ زن حرارتی یا هات استمپینگ | Hot Stamping Foil

راهنمای کامل خرید ریبون تاریخ زن حرارتی یا هات استمپینگ برای استفاده در دستگاه تاریخ زن جهت چاپ اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید و انقضا

آموزش نصب ریبون + ۳ نکته مهم تعویض ریبون که باید بدانید!

در این مقاله با آموزش نصب ریبون و نکات مهمی که قبل از تعویض ریبون چاپگرها و پرینتر ها باید بدانید آشنا خواهید شد.

ریبون بارکد زن

برای چاپ بارکدها تجهیزات ویژه ای مورد نیاز است که ریبون بارکد زن، یکی از مهم ترین آنهاست. در این مقاله جزئیات بیشتری در مورد بارکد، ریبون و چاپگرهای بارکد زن ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ریبون وکس رزین و انواع ریبون ضد آب

در این مقاله ضمن پاسخگویی به این سوالات، شما را با جوهرهای خاصی به نام ریبون وکس رزین و ریبون رزین، به عنوان یکی از ملزومات اصلی صنعت چاپ آشنا خواهیم کرد.

ریبون پرینتر در انواع چاپگرهای سوزنی و حرارتی

در این مقاله ضمن پاسخ به این سوال که ریبون پرینتر چیست، شما را با انواع پرینتر آشنا کرده و کاربرد ریبون را در هر یک توضیح خواهیم داد.

ریبون لیبل و کاربرد آن در پرینتر لیبل زن

جوهر مخصوص پرینتر لیبل زن, ریبون لیبل نام دارد. در این مقاله شما را با ریبون لیبل، انواع و کاربردهای آن آشنا خواهیم کرد.