کالاهای داخلی به برچسب اصالت سلامت نیاز ندارند

کالاهای داخلی برچسب اصالت نیاز ندارند

کالاهای داخلی برچسب اصالت نیاز ندارند / ساسان قربانی کارشناس کنترل بر مواد غذایی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: به طور کلی برچسب اصالت سلامت در راستای کنترل و تشخیص کالای قاچاق از اصلی است و این کار می‌تواند در راستای پیشگیری از ورود جنس قاچاق به بازار کشور صورت بگیرد.

وی بیان کرد: برچسب کنترل و اصالت کالا مخصوص کالاهای وار‌داتی هستند و فرآورده‌های داخل کشور نیازی به چنین برچسبی‌ ندارند، زیرا کالاهای تولید داخل دارای نشانه پروانه ساخت و آرم سازمان غذا و دارو هستند.

قربانی ادامه داد: برچسب اصالت سلامت به طور کلی بر روی اجناس غذایی، آرایشی بهداشتی و آشامیدنی درج می‌شود و مصرف کننده با این نشانه‌ها می‌تواند از صحت و سلامتی کالایی که خریداری شده است ، خبر می‌دهد.

وی عنوان کرد: اگر عدد بر روی برچسب اصالت سلامت به سامانه ارسال شود، نتیجه آن مبنی بر اصل یا تقلبی بودن جنس به مشتری اطلاع داده می‌شود.

قربانی تاکید کرد: با دانلود اپلیکیشن‌ معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، مصرف کنند‌گان می‌توانند به اسکن بار‌کد موجود بر روی کالا از اصلی بودن آن جنس مطلع شوند.

وی یاد‌آور شد: برخی از افراد سود‌جو اقدام به چاپ این برچسب می‌کنند اما با ارسال شماره سریال موجود در کالا به سامانه پیا‌مکی از اصلی بودن آن کالا مطلع می‌شوید و این روش مانع از سودجویی برخی از افراد می‌شود.

کالاهای داخلی برچسب اصالت نیاز ندارند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *