استعلام بارکد کالا

استعلام بارکد کالا و روش های آن

در این محتوا قصد داریم به بررسی مسئله استعلام بارکد کالا بپردازیم و مزیت های استفاده از آن را برای شما شرح دهیم. پس تا انتهای محتوای پیش رو ما را همراهی کنید.

استعلام بارکد کالا به چه منظوری صورت می گیرد؟

حتما تا به کنون با بارکدهای درج شده روی انواع محصولات داخلی و خارجی مواجه شده اید. اما شاید این مطلب را ندانید که با استعلام بار کد کالا می توان به بررسی کیفیت محصول و اصالت آن پرداخت. احتمالا بارها این سوال به ذهن شما خطور کرده که درج بارکد، روی محصولات داخلی و خارجی به چه منظوری انجام می شود؟ در این مورد باید بگوییم که بارکد، یک روش رمزگذاری است که از سالها پیش مورد استاده قرار می گرفت. امروزه محصولات مختلف به وسیله بارکدها رمز گذاری می شوند. در واقع هر محصول، بارکدی یکتا و منحصر به فرد دارد. بنابراین شما مصرف کننده عزیز با استعلام بارکد کالا می توانید اطلاعاتی دقیق در مورد آن محصول به دست آورید.

این روزها و با وجود افزایش نرخ تورم در بازار، قیمت محصولات داخلی و خارجی تا حد چشمگیری افزایش پیدا کرده است. این مسئله سبب شده تا خریدار، هنگام صرف هزینه برای خرید محصولات گران قیمت احساس نگرانی کند. چرا که این افزایش قیمت محصول، باعث زیاد شدن تعداد کالاهای فیک در بازار شده است. متاسفانه این محصولات با چنان ظرافتی طراحی می شوند که تشخیص اصل یا تقلبی بودن آنها برای یک فرد عادی و غیر متخصص کاری به شدت دشوار و تقریبا غیر ممکن است. استعلام بارکدکالا یک روش امن و مطمئن برای آگاهی از اصالت و کیفیت محصول می باشد.

برچسب اصالت تقلبی و نحوه تشخیص آن
بیشتر بخوانید

استعلام بارکد کالا این امکان را برای شما فراهم می کند که به راحتی و در کمترین زمان ممکن فرآیند استعلام اصالت محصول مورد نظر خود را انجام داده و آن را با اطمینان کامل خریداری کنید. لازم به ذکر است فرآیند استعلام بارکد کالا فرآیند پیچیده ای نیست و نیاز به آموزش خاصی ندارد. بنابراین تمامی افراد می توانند به راحتی و از طریق راه های مختلف این عملیات را انجام دهند.

روش های استعلام بارکد کالای داخلی و خارجی

حال که با کاربرد استعلام بارکد کالا آشنا شدیم، بهتر است با روش های مختلف استعلام نیز آشنا شویم. نحوه استعلام بارکد به این ترتیب است که شما می توانید از طریق نرم افزارهای لازم، سامانه استعلام و… برای آن اقدام کنید. برای استعلام بارکد کالا از طریق سامانه های مربوطه، می توانید به سایت معتبر TTAC مراجعه کنید.

از دیگر راه های استعلام بارکد اصالت کالا می توان به دستگاه های بارکد خوان اشاره کرد. دستگاه های بارکد خوان با بررسی بارکد محصول مورد نظر می توانند به راحتی اطلاعات آن محصول را برای شما نمایش دهند. بنابراین شما می توانید به راحتی اصالت کالای مورد نظر خود را چک کنید.

استعلام اصالت کالا

شاید این تصور برای شما پیش بیاید که برای بررسی اصالت کالاهای خارجی باید چه عملیاتی انجام دهیم؟ لازم است بدانید، بارکد یک محصول خارجی نیز مثل بارکد محصولات ایرانی، قابلیت استعلام دارد. در واقع شما بدون توجه به ایرانی یا خارجی بودن محصول می توانید به راحتی و تنها به وسیله استعلام بارکد کالا عملیات بررسی اصالت آن را انجام دهید. برای استعلام اصالت محصولات خارجی می توانید از نرم افزار استعلام بارکد کالاهای خارجی استفاده کنید. بنابراین استعلام بارکد کالای خارجی نیز می تواند به وسیله نرم افزار و در کمترین زمان ممکن انجام شود.

مزیت های استعلام بارکد کالا

استعلام بارکد کالا می تواند مزیت های بیشماری برای خریدار، تولید کننده و وارد کننده داشته باشد. در واقع این بارکدهای ساده، می توانند از جهت های مختلف به تمامی افراد دخیل در معامله کمک کنند. همانطور که در بخش های ابتدایی محتوا ذکر شد، یکی از مهم ترین مشکلاتی که خریداران با آن مواجه هستند، عدم آگاهی از کیفیت و اصالت محصول می باشد. استعلام اصالت کالا می تواند به راحتی و در زمانی کوتاه، خیال خریدار را از اصالت و کیفیت کالا مطمئن کند.

چگونه از اصالت دارو اطمینان پیدا کنیم؟
بیشتر بخوانید

از طرف دیگر، تولید کننده و وارد کننده نیز با مشکلاتی مواجه اند. برای مثال، مسئله قاچاق کالا مبحثی است که همواره به عنوان چالشی بزرگ برای تولید کننده و وارد کننده محسوب می شود. ورود کالاهای قاچاق به کشور، بدون هزینه های مالیاتی و گمرکی صورت می گیرد. بنابراین کالای قاچاق با قیمت بسیار کمتری نسبت به محصول قانونی به فروش می رسد. لازم به ذکر است، امروزه کالاهای قاچاق حق دریافت بارکد کالا را ندارند. بنابراین توزیع کالای قاچاق در کشور به سختی صورت می گیرد. در واقع می توان گفت که بارکد کالا، تنها به محصولات وارد شده از طریق گمرک تعلق می گیرد. بنابراین استعلام بارکد کالا می تواند به تولید کننده و وارد کننده نیز کمک های بسیاری کند.

بارکد کالا

استعلام تقلبی نبودن کالا علاوه بر اطمینان بخشی به خریدار در مورد کیفیت و اصالت محصول، می تواند خیال تولید کننده و وارد کننده را نیز از فروش محصولات خود راحت کند. همچنین، این روزها افرادی که کالاهای قاچاق وارد کشور می کنند، برای فروش راحت تر محصولات خود اقدام به درج بارکدهای تقلبی روی محصولات خود می کنند. این مسئله نیز می تواند باعث ایجاد نگرانی شود. بنابراین باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که تنها مشاهده کالا برای اطمینان از اصالت و کیفیت یک محصول کافی نیست. بلکه حتما باید فرآیند استعلام بارکد کالا را انجام دهید تا به طور کامل از خرید آن مطمئن شوید.

در صورت مشاهده درج بارکد تقلبی باید چه اقدامی انجام داد؟

در صورتی که فرآیند استعلام بارکد کالا را انجام دادید و متوجه شدید که بارکد کالا تقلبی است، باید حتما مراتب را به سازمان های مورد نظر اطلاع دهید. در این صورت رسیدگی های لازم انجام شده و با فروشنده برخورد خواهد شد. همچنین از توزیع و پخش بیشتر آن محصول جلوگیری خواهد شد. بنابراین استعلام اصل بودن کالا باعث ایجاد نظارت مردم روی فرآیند خرید و فروش محصول خواهد شد. از این طریق مردم می توانند به مبارزه با قاچاق نیز کمک ویژه ای کنند. امید است مطالب ارائه شده زمینه آشنایی شما با استعلام بارکد کالا و مزیت های استفاده از آن را فراهم کرده باشد.

راهنمای خرید برچسب اصالت و سلامت کالا
بیشتر بخوانید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *