برچسب اصالت دارو

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لیبل اصالت کالا

در این محتوا قصد داریم به بررسی مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت لیبل اصالت کالا بپردازیم و ویژگی ها و کاربردهای مختلف آنها را شرح دهیم. پس تا انتهای این محتوا ما را همراهی کنید.

قیمت لیبل اصالت کالا چگونه تعیین می شود؟

قیمت لیبل اصالت کالا با توجه به معیارهای مختلفی تعیین می شود. معمولا تولید کنندگان و وارد کنندگان محصولات مختلف، به دنبال خرید برچسب اصالت کالا هستند. از این رو قیمت این برچسب ها برای آنها در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. درج لیبل اصالت کالا روی محصولات مختلف از ابتدای سال ۱۳۹۰ آغاز شده و تا کنون ادامه دارد. در ابتدا این برچسب تنها برای محصولات آرایشی، بهداشتی، دارویی، غذایی و… که به طور مستقیم با سلامت انسان سر و کار داشتند، مورد استفاده و کاربرد قرار می گرفت. اما امروزه لیبل اصالت روی محصولات مختلفی درج می شود.

قیمت چاپ برچسب اصالت کالا با توجه به کاربرد و ویژگی هایی که از خود ارائه می دهد، تعیین می شود. در واقع این لیبل ها، با متریال ها و مواد مختلفی تولید می شوند. نوع ماده مورد استفاده در لیبل نیز با توجه به عوامل مختلفی مانند نوع محصول تعیین خواهد شد. پس قیمت لیبل اصالت کالا در درجه اول به مواد مورد استفاده برای ساخت آن بستگی دارد.

بررسی عوامل موثر بر قیمت لیبل اصالت کالا

همانطور که می دانید طبق ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق، تمامی تولید کنندگان و وارد کنندگان محصولات سلامت محور مستلزم چاپ و دریافت لیبل اصالت کالا می باشند. از این رو قیمت لیبل اصالت کالا برای این افراد در درجه اهمیت بالایی قرار دارد. بعضی از تولید کنندگان و یا وارد کنندگان محصولات مختلف، برای چاپ برچسب اصالت روی محصولات خود از دستگاه های مخصوصی استفاده می کنند. اما از آنجایی که قیمت دستگاه چاپ لیبل اصالت کالا بسیار بالاست، درصد قابل توجهی از این افراد سعی می کنند این برچسب ها را به صورت آماده خریداری کنند.

استعلام شماره ثبت دارو
بیشتر بخوانید

فروش لیبل اصالت کالا معمولا در مجموعه های چاپ لیبل دارای مجوز انجام می شود. این مجموعه ها، لیبل را به صورت خام طراحی کرده و آن را با قیمت های متفاوت در اختیار تولید کنندگان و یا وارد کنندگان محصول قرار می دهند. متفاوت بودن قیمت این لیبل ها به مواد مورد استفاده در چاپ آنها بستگی دارد. همانطور که می دانید، لیبل اصالت کالا یک برچسب ترکیبی از رنگ های زرد و سفید است. روی این برچسب اطلاعات مختلفی اعم از شناسه ردیابی محصول، تاریخ تولید و سری ساخت، تاریخ انقضا، کد یکتا و بارکد اصالت کالا درج می شود.

قیمت لیبل اصالت کالا

شناسه اصالت، یکی از موارد درج شده روی لیبل های اصالت کالا به شمار می رود. این شناسه یک کد ۱۶ رقمی است که معمولا زیر یک لایه اسکرچ شده قرار می گیرد. علت پوشیده بودن این شناسه، این مسئله است که تنها خریدار به آن دسترسی داشته باشد. یعنی در صورتی که قصد خرید محصولی را داشته باشید، اگر لایه اسکرچ شده روی برچسب دچار مشکل یا خدشه بود، باید از خرید آن اجتناب کنید.

اسکرچ مورد استفاده روی برچسب اصالت کالا و موارد چاپ شده روی لیبل، معمولا با مواد مختلفی ساخته می شوند. به این مواد در اصطلاح ریبون گفته می شود. پس می توان گفت، نوع ریبون مصرفی، نقش به سزایی در تعیین قیمت لیبل اصالت کالا خواهد داشت. ریبون ها در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر یک از آنها کاربرد و کیفیتی منحصر به فرد دارند. بنابراین قیمت آنها نیز بر اساس کیفیتی که ارائه می دهند، تعیین خواهد شد.

برچسب اصالت تقلبی و نحوه تشخیص آن
بیشتر بخوانید

دیگر مورد تاثیرگذار بر قیمت لیبل اصالت کالا، اندازه و ابعاد آن است. این لیبل، با توجه به ابعاد بسته بندی محصول، در ابعاد و سایزهای مختلفی تعیین می شود. بدیهی است هرچه ابعاد این لیبل ها بزرگتر باشد، قیمت آنها نیز بیشتر خواهد بود. همچنین باید بدانید، لیبل های تک ردیفه معمولا قیمت بیشتری نسبت به لیبل های چند ردیفه دارند. در واقع چاپ لیبل های تک ردیفه، باعث فشار روی دستگاه چاپگر می شود. بنابراین چاپ چند ردیفه لیبل برای فروشنده و خریدار به صرفه تر است.

بررسی انواع ریبون های مورد استفاده در تولید برچسب اصالت

همانطور که در قسمت قبل محتوا ذکر کردیم، نوع ریبون مصرفی در چاپ، نقش به سزایی در تعیین قیمت لیبل اصالت کالا ایفا می کند. ریبون ها معمولا با توجه به نوع کیفیت و کاربردی که دارند، قیمت گذاری می شوند. از معروف ترین انواع ریبون می توان به ریبون وکس اشاره کرد. این ریبون به عنوان ارزان ترین ریبون موجود در بازار شناخته می شود. کیفیت این نوع ریبون، نسبت به دیگر انواع پایین تر است اما به دلیل قیمت ارزان معمولا با استقبال خوبی مواجه است.

ارزا ترین قیمت برچسب اصالت کالا

از دیگر انواع ریبون می توان به ریبون های رزین وکس، رزین و سوپر رزین اشاره کرد. رزین ماده ای با کیفیت است که باعث بهبود کیفیت در چاپ برچسب خواهد شد. قیمت لیبل اصالت کالا در برچسب های ساخته شده با ریبون های سوپر رزین، از مابقی محصولات بیشتر است. ریبون های وکس رزین و رزین نیز از قیمت متوسطی برخوردارند. معمولا بیشترین استقبال از همین ریبون های کیفیت متوسط، صورت می گیرد. چرا که در کنار کیفیت مناسب دارای قیمت بسیار خوبی نیز می باشند.

برچسب فارسی نویس
بیشتر بخوانید

بررسی دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت لیبل اصالت

البته در کنار این عوامل مهم ذکر شده، می توان به موارد دیگری نیز در تعیین قیمت لیبل اصالت کالا اشاره کرد. برای مثال، خرید عمده محصول باعث می شود که فروشنده، تخفیف خوبی به خریدار بدهد. بسیاری از مجموعه های چاپ لیبل اصالت، در صورت خرید عمده و در مقیاس بالا، به خریداران خود تخفیف مناسبی ارائه می کنند. پس می توانید با استفاده از این امکان نیز در هزینه های خرید لیبل اصالت کالا، صرفه جویی کنید.

ارزان ترین قیمت برچسب اصالت

پس به طور کلی می توان نتیجه گرفت که عواملی مانند سایز و ابعاد برچسب، نوع ریبون مورد استفاده برای چاپ، تک ردیفه یا چند ردیفه بودن برچسب و نوع خرید آن، می توانند نقشی موثر در تعیین قیمت لیبل اصالت کالا داشته باشند.

کارشناسان ما در شرکت سلامت دارو ایرانیان آماده اند تا بصورت ۲۴ ساعته شما را برای خرید لیبل اصالت با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت راهنمایی نمایند.

امید است مطالب ارائه شده، زمینه آشنایی شما با لیبل های اصالت وزارت بهداشت و موارد موثر بر قیمت آنها را فراهم کرده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *