نرم افزاری برای داروهای کمیاب

اپلیکیشنی مفید برای همه مردم به خصوص بیماران / داروهای کمیاب را سریع پیدا کنید

مدیرعامل شرکت سامان سلامت پژوه با تشریح اپلیکیشن ttac سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به مزایای استفاده مردم و بیماران از این نرم افزار و سامانه پرداخت.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، فخرآبادی در نشست خبری تشریح فعالیت سامانه های رهگیری و کنترل اصالت کالا های سلامت محور اظهار داشت: مردم و بیماران می توانند با استفاده از اپلیکیشن TTAC سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت از قابلیت های متعدد آن بهره مند شوند که می توان برخی از ظرفیت های این اپلیکیشن؛ تشخیص کالا و داروهای تقلبی اشاره کرد.

وی ادامه داد: حتی مردم می توانند با این اپلیکیشن که می توانند از وبگاه سازمان غذا و دارو و یا از طریق سیستم اندروید تلفن همراه و بازار دانلود کنند، بالغ بر ۳۰۰ داروی گرانقیمت و حتی کمبود دارو را رصد و از مسیری آسانتر این داروها را تهیه کنند، زیرا به نوعی به افراد و بیماران این داروها براساس موجودی داروخانه ها اطلاعات داده می شود.

پیامکی مهم برای اصالت کالا 

فخرآبادی با تشریح اهمیت شناسنامه دار بودن کالاهای سلامت محور که می توان با اپلیکیشن TTAC سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت رصد کرد، افزود: البته مردم می توانند با شماره پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ نیز اصالت کالای سلامت محور را کنترل کنند.
نرم افزاری برای داروهای کمیاب
وی با تشریح مزایای بررسی نسخه های الکترونیکی با استفاده از اپلیکیشن TTAC که بیمه ها نیز بسیار می توانند از آن بهره مند شوند و هم اکنون نیز از مزایای دیگر این اپلیکیشن بهره مند شدند، گفت: حتی با استفاده از این نظارت ها و اپلیکیشن TTAC سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت می توان در حوزه ارزبری کالاهای سلامت محور و دارو نیز استفاده کرد.

کاهش واردات مکمل
بیشتر بخوانید

مدیرعامل شرکت سامان سلامت پژوه به اهمیت این نظارت ها پرداخت و تصریح کرد: به هر حال وقتی سالانه دو هزار میلیارد تومان کالای تقلبی در کشور جریان مالی دارد و از طرفی نیز ۴۰۰ میلیون واحد دارو بین مردم در سال توزیع می شود و اگر فقط ۱۰ درصد این داروها تقلبی شود جمعیتی حدود ۴۰ میلیون نفر درگیر آن می شوند.

یک انقلاب نظارتی در راه است 

همچنین دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز در ادامه این نشست خبری عنوان کرد: تمام داروهای وارداتی مجهز به برچسب اصالت کالا شدند و در داروهای داخلی فعلا فقط داروهای بالای ۵۰ هزار تومان این برچسب را دارند، همچنین مواد غذایی و لوازم آرایشی وارداتی نیز دارای برچسب اصالت کالا شدند و در صورت خرید این کالاها، بدون این برچسب ها بدانید که این کالاها اصل نیستند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: برچسب اصالت کالاهایی نظیر مواد غذایی و لوازم آرایش داخلی به همراه تجهیزات پزشکی داخلی نیز به سرعت دارای برچسب اصالت خواهند شد و اگر تمام این کالاها به برچسب اصالت مجهز شوند یک انقلاب بزرگ در حوزه نظارت بر کالاهای سلامت محور به وجود می آید.

منبع :
http://www.nasimonline.ir
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *