برچسب قرعه کشی چیست؟

برچسب قرعه کشی چیست؟

لیبل قرعه کشی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین برچسب ها برای جلب مشتری و بالا بردن فروش به کار میرود.

قرعه کشی و اهدای جوایز به خریداران محصولات همواره باعث تشویق آنها به خرید بیشتر بوده است. روند کار معمولا به این صورت است که کد مربوط به قرعه کشی یا روی یک کارت مجزا درج می‌شود (کارت قرعه کشی) و یا روی یک لیبل پشت چسبدار چاپ شده و روی کالا چسبانده می‌شود.

البته در هر دو صورت، برای بالا بردن امنیت، کد قرعه کشی با استفاده از یک لایه اسکرچ پوشانده می‌شود.

انواع سایز لیبل قرعه کشی

برچسب قرعه کشی بسته به ابعاد محصول در ابعاد و سایزهای مختلفی چاپ می‌شود.

برای محصولات بزرگ‌تر برچسب‌های قرعه کشی بزرگتر و برای محصولات با ابعاد و سایز‌های کوچکتر لیبل‌های قرعه کشی کوچکتر چاپ می‌شود.

برچسب‌های قرعه کشی معمولا ابعاد استانداری دارند اما در صورتی که ابعاد دیگری مد نظر باشد، بنا به درخواست مشتری قالب با ابعاد مورد نظر ساخته می‌شود.

در نظر داشته باشید که استفاده از لیبل‌های قرعه کشی موجود در بازار مقرون به صرفه‌تر است, زیرا ساخت قالب ملزم به صرف هزینه و زمان می‌باشد.

سایز های استاندارد یا اصطلاحا روند بازار برای چاپ عبارتند از:

  • لیبل قرعه کشی ۴۰ در ۲۰ میلیمتر
  • برچسب قرعه کشی ۵۰ در ۲۱ میلیمتر
  • لیبل قرعه کشی ۴۷ در ۲۳ میلیمتر
  • برچسب قرعه کشی ۴۰ در ۳۰ میلیمتر
  • لیبل قرعه کشی ۴۰ در ۴۰ میلیمتر
  • برچسب قرعه کشی ۵۰ در ۴۰ میلیمتر
  • لیبل قرعه کشی ۶۰ در ۴۰ میلیمتر

تنوع رنگ در برچسب ها

لیبل قرعه کشی به صورت پیش فرض سفید است، در صورتیکه رنگ خاصی مد نظر شما باشد، باید با توجه به ترکیب رنگ مورد نظر، کلیشه ساخته شود.

Batch number یا Lot Number
بیشتر بخوانید

در صورت ساخت کلیشه می‌توان انواع طرح‌ها و رنگ‌بندی‌ها را بر روی لیبل‌های قرعه کشی اعمال کرد.

اطلاعات و کدهای کارت قرعه کشی

فرقی نمیکند قصد تهیه کارت قرعه کشی را دارید یا میخواهید از برچسب و لیبل استفاده کنید. اطلاعات مورد نیاز یکسان است!

در Artwork لیبل قرعه کشی معمولا آرم و لوگوی متقاضی، توضیحات درخواستی، بارکد QR با اطلاعات ثابت یا متغیر و یک کد حداقل ۱۲ رقمی چاپ می گردد.

این کد به صورت یونیک توسط خود مشتری یا شرکت سلامت دارو ایرانیان پارس مهر تولید میگردد اما بسیار مهم است که به صورت رندوم و یونیک باشد تا امکان تقلب و یا حدس زدن کد، وجود نداشته باشد.

اهمیت تعداد ارقام در کد تولید شده

تعداد ارقامی که به صورت یونیک تولید می شوند به دلخواه مشتری تعیین می شود, اما هر چقدر تعداد آن ارقام بیشتر باشد ضریب امنیت لیبل قرعه کشی را بالاتر برده و حدس زدن آنها را غیر ممکن می سازد.

همچنین کد لیبل قرعه کشی با یک لایه اسکرچ پوشانده می شود. سایز این لایه با توجه به تعداد ارقام انتخابی متغیر می باشد.

اسکرچ های مورد نیاز جهت چاپ برچسب قرعه کشی در ۳ سایز ۱۶x7mm و ۲۵x7mm و ۲۵x8mm عرضه و مورد استفاده قرار می گیرند.

مراحل بعدی

پس از تولید کد و چاپ برچسب، اطلاعات مروبط به کدها قابل انتقال به بانک اطلاعاتی سامانه‌های پیامکی هستند به این ترتیب زمانی‌که مشتری کد را به سامانه پیامکی ارسال کند، پیام تایید دریافت خواهد کرد.

پیش کد یا Prefix چیست؟
بیشتر بخوانید

معمولا بر روی لیبل قرعه کشی یک سامانه پیامکی ۸ رقمی مانند ۲۰۰۰۸۸۲۲ و یا آدرس یک سایت چاپ می شود که مصرف کننده پس از خراش دادن اسکرچ، می تواند کد زیر آن را به سر شماره چاپ شده پیامک نماید و یا در آدرس سایت مورد نظر، کد را وارد کرده و اطلاعات خود را ثبت نماید. معمولا ۹۹ درصد شرکت ها از یک سر شماره ۸ رقمی استفاده می نمایند.

سامانه پیامکی رایگان: خدمتی ویژه برای مشتریان سلامت دارو

شرکت سلامت دارو جهت سهولت در تولید و چاپ لیبل قرعه کشی ، با اختصاص یک پنل ۸ رقمی رایگان، علاوه بر کاهش هزینه های مشتری ، زمان تولید برچسب قرعه کشی را نیز کاهش می دهد. به این ترتیب که شرکت ها دیگر نیازی به تهیه یا خرید امتیاز این سامانه ندارند و می توانند از خدمات رایگان شرکت سلامت دارو ایرانیان پارس مهر استفاد نمایند.

سامانه پیامکی مورد استفاده توسط شرکت سلامت دارو ایرانیان پارس مهر جزء خطوط خدماتی می باشد.

این مسئله باعث میشود حتی اگر مصرف کننده قابلیت دریافت پیامک تبلیغاتی خود را نیز غیر فعال کرده باشد، باز هم امکان ارسال و دریافت SMS از این سامانه را داشته باشد.

در صورت استفاده از این سامانه, مشتری تنها هزینه هر پیامک را به شرکت سلامت دارو ایرانیان پارس مهر پرداخت می نمایند ( هر لیبل قرعه کشی یک پیامک محسوب می شود) و سایر خدمات نظیر پشتیبانی دریافت و ارسال، آرشیو اطلاعات و غیره … به صورت رایگان توسط شرکت سلامت دارو ایرانیان پارس مهر به صورت رایگان انجام می شود.

UID چیست؟
بیشتر بخوانید

همچنین در صورت عدم تمایل به استفاده از پنل رایگان پیامکی ما, مشتری میتواند به صورت مستقیم برای خرید سامانه پیامکی اقدام نماید و خدمات و پشتیبانی آن را به صورت مستقیم توسط پرسنل داخلی خود به عهده گیرد.

در این حالت پس از اعلام سرشماره توسط شرکت سفارش دهنده، فرآیند چاپ لیبل قرعه کشی توسط شرکت سلامت دارو ایرانیان پارس مهر شروع می شود.

طرح مورد نظر به همراه اطلاعاتی درخواستی توسط نرم افزارهای فتوشاپ و یا کرل طراحی می گردد و جهت تایید برای سفارش دهنده ارسال خواهد شد.

پس از تایید نهایی، طرح نهایی برای ساخت کلیشه و قالب به کارگاه ارسال خواهد شد و مراحل تولید و چاپ برچسب قرعه کشی در کوتاهترین زمان ممکن تولید و برای مشتری ارسال خواهد شد.

 


پرسش های پر تکرار


چه اطلاعاتی باید روی برچسب قرعه کشی چاپ شود؟

آرم شرکت سفارش دهنده، توضیحات درخواستی، بارکد QR با اطلاعات ثابت یا متغیر و یک کد حداقل ۱۲ رقمی

کد قرعه کشی را به کجا بفرستیم؟

معمولا شرکت های برگذار کننده شماره سامانه پیامکی خود را بر روی کارت قرعه کشی چاپ میکنند تا کد مربوطه را به آن شماره ارسال نمایید.

برای برگذاری قرعه کشی باید پنل یا سامانه پیامکی تهیه کنم؟

مشتریان شرکت سلامت دارو میتوانند از سامانه رایگان پیامکی این شرکت استفاده نمایند و فقط هزینه پیامک ها را بپردازند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *